Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi

Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta sahiplerini buldu. Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 2

Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 3

Galada konuşan Uluslararası Akademi Başkanı ve CEO’su Bruce Paisner, “Bu yıl 50’ncisi düzenlenen bu gecede özellikle sevindirici olan şey, dünya çapında dünya standartlarında televizyon programları ve şahsiyetler üreten ve Emmy ödülü kazanan ülkelerin sayısını görmektir” dedi.

Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 4

 

En İyi Sanat Programı dalında ödülü James Rogan’ın yönettiği “Freddie Mercury: The Final Act” adlı İngiltere yapımı belgesel kazandı.

 

Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 5

En İyi Kadın Oyuncu ödülü “Le Bal des Folles” (The Mad Women’s Ball) adlı filmdeki rolüyle Fransız oyuncu Lou de Laage, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ise “Irvine Welsh’s Crime” dizisinde bir dedektifi canlandıran İskoç doğumlu İngiliz oyuncu Dougray Scott aldı.

Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 6

En İyi Komedi dalında ödülüne İngiliz dizisi “Sex Education”, drama dalında ise yine İngiliz yapımı “Vigil” adlı dizi layık görüldü.

Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 7

En iyi belgesel ödülünü Anne Poiret’in yönettiği “Les Damnés de la Guerre” (Iraq’s Lost Generation) adlı Fransız yapımı kazanırken spor belgeseli dalında ise yönetmenliğini Barbie MacLaurin’in yaptığı, yarış pilotu Michèle Mouton’un hayatını anlatan “Queen Of Speed” adlı İngiliz yapımı kazandı.

Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 8

Rusya-Ukrayna savaşı dolayısıyla tüm Rus yapımı programlar değerlendirilme dışında tutuldu.

İşte Uluslararası Emmy Ödülleri kırmızı halısında görüntüler… 

Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 9 Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 10Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 10 Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 11 Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 12 Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta verildi - 13

 

-Anadolu Ajansı

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir