Tom Cruise helikopterden atladı

Dünyaca ünlü aktör Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı ‘Mission: Impossible 7’ (Görevimiz Tehlike 7) filminin çekimleri İngiltere’de devam ediyor. Rolü gereği helikopterden dört kez paraşütle atlayan 59 yaşındaki Cruise, korkusuzluğunu ve yıllara nasıl meydan okuduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Tom Cruise’un başrolünü üstlendiği ‘Mission: Impossible 7’ (Görevimiz Tehlike 7) filminin geçtiğimiz yıl İtalya’daki çekimleri pandemi yüzünden ertelenmişti. Bu nedenle filmin bazı sahneleri İngiltere’de çekiliyor. Geçtiğimiz gün filmin bir sahnesi için kamera karşısına geçen Cruise, adeta yürekleri ağza getirdi.

Tom Cruise Mission: Impossible 7 çekimlerinde yürekleri ağza getirdi! Dört kez paraşütle helikopterden atladı! - Magazin haberleri

PARAŞÜTLE ATLADI

59 yaşındaki oyuncu, Lake District’te çekilen paraşütle helikopterden atlama sahnesi için kolları sıvadı.

Filmde ‘Ethan Hunt’ karakterini canlandıran Tom Cruise, ekip üyeleri onu bir sonraki çekim noktasına götürmek için bir arabada beklerken, güvenli bir şekilde bir alana indi. Yönetmen Christopher McQuarrie’nin görüntüyü yakalayabilmesi için de Cruise’un bu atlayış sahnesini dört kez tekrarlaması gerekti.

DUBLÖR KULLANMIYOR

Tom Cruise daha önce de yine aynı film için hareket halindeki trenin üzerinde cesur sahneler için kamera karşısına geçmişti. Cruise, bu tür sahnelerde genellikle dublör kullanmamasıyla da biliniyor.

Ünlü aktörün filmdeki rol arkadaşı Simon Pegg, hem kendisi hem de diğer set çalışanları için Tom Cruise’un bu sahnelerini izlemenin çok zor olduğunu katıldığı bir programda söylemişti.

EKİP ARKADAŞLARI TIRNAKLARINI YİYOR

Conan O’Brien’ın sunduğu ‘Team Coco’ adlı programa konuk olan Pegg, bu tarz sahnelerin çekimi sırasında Cruise’un hayatta kalıp kalmayacağını merak ettiklerini söylemişti. Kanadalı oyuncu, Tom Cruise’un cesaretinin birçok kişinin tırnaklarını kemirmesine neden olduğunu belirterek “Çok korkutucu” diye eklemişti.

AYAK BİLEKLERİ KIRILMIŞTI

Cruise, üç yıl önce yine böyle tehlikeli bir sahnenin çekimi sırasında ayak bileklerini kırmış ve tedavi altına alınmıştı.

 

– HaberTürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.