Bakan Koca: ”Spor müsabakaları seyircili oynanabilecek”

Sağlık Bakanı Koca, spor müsabakalarının sayıları belirlenerek, corona virüs önlemleriyle tedbirli bir şekilde seyircili oynanabileceğini duyurdu. Bakan Koca, İstanbul başta olmak üzere 26 ilde görülen delta varyantı sayının 224’e çıktığını açıkladı. Öte yandan rapel-hatırlatma dozu ve BioNTech’te ikinci doz bekleme süresinin yarınki Bilim Kurulu’nda görüşüleceği açıklandı.

Kademeli normalleşme sonrası yeni dönemin başlamasına 2 gün kala Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaptı.

Bakan Fahrettin Koca yeni dönemde, spor müsabakalarının seyirci sayıları belirlenerek seyircili oynanabileceğini duyurdu.

“DELTA VARYANTI VAKA SAYISI 224’E YÜKSELDİ”

Öte yandan Türkiye’deki delta varyantı vaka sayısında da artış görülüyor. Bakan Koca, İstanbul ağırlıklı 26 ilde görülen varyant kaynaklı vaka sayısının 224’e çıktığını duyurarak, ”16 ilde görülen delta varyantı, şu an 26 ilde görüldü. Ağırlıklı İstanbul olmak üzere 224 delta ve bunun 134’ü İstanbul’da” dedi.

Geçen hafta çarşamba günü yurt genelinde görülen delta varyantı sayısı 134 olarak açıklanmıştı.

DELTA PLUS GÖRÜLDÜ MÜ?

Koca, ülke genelinde şimdiye kadar Delta Plus varyantının görülmediğini söyledi.

MÜZİK YASAĞI KALKACAK MI?

Bakan Koca, gece 24.00’ten sonra müzik yasağı getiren düzenlemeye ilişkin de ”Biz bütün kısıtlamaları kaldırmak istiyoruz. Bu yasak da kalkacak” açıklaması yaptı.

BİLİM KURULU TOPLANIYOR

Yarın Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının gerçekleşeceğini duyuran Bakan Koca, rapel-hatırlatma dozu ve BioNTech’te ikinci doz bekleme süresinin toplantının ana gündem maddesi olacağı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.