SON DAKİKA: Kılıçdaroğlu’ndan adaylık mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığı sürecine ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, “6’lı masadan bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmesi kişisel görüşüm. Masada henüz tartışılmadı. 6 lider ‘adayımız sizsiniz’ derlerse elbette aday olurum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da televizyonların temsilcileri ile biraraya geldi.

“6’LI MASADAN BİRİ ADAY OLMALI”
Adaylık sürecine ilişkin açıklama yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “6’lı masadan bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmesi kişisel görüşüm. Masada henüz tartışılmadı. 6 lider ‘adayımız sizsiniz’ derlerse elbette olurum.”

“AKŞENER’İN GİTMESİNE SAYGI DUYMAMIZ GEREKİYOR”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası verilmesi sonrası karar gecesi İYİ Parti Meral Akşener’in Saraçhane’de verdiği görüntüyle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu bir çağrı yapmıştı. Almanya’da öğrendim, çağrı üzerine Meral Hanım gitti. Saygı duymamız gerekiyor. Sonuçta bir haksızlık var ortada. 6 lider olarak bir gün sonra benzer tepkiyi gösterdik. ”

“YADIRGANACAK BİR FOTOĞRAF DEĞİL”
CHP lideri, Akşener ve İmamoğlu’nın sarılma fotoğrafının sevinç gösterisi olarak algılandığı iddialarıyla ilgili olarak “O fotoğrafı gördüm. Akşener, daha önce de Ekrem Bey’i tanıyordu. İmamoğlu da Akşener’e Meral Abla der. Yadırganacak bir fotoğraf olarak görmüyorum” diye konuştu.

“YSK BAŞKANI’NIN AÇIKLAMASI KABUL EDİLEMEZ”
Kılıçdaroğlu, YSK Başkanı Muharrem Akkaya’nın İmamoğlu hakkındaki kararın kesinleşmesi durumunda mazbata alamayacağı açıklamasıyla ilgili olarak,. “YSK Başkanı’nın böyle bir açıklama yapması kabul edilemez. Doğru da değil” dedi.

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir