Sis İstanbul’u sardı

İstanbul’da sis, kentin tamamını etkisi altına alırken, görüş mesafesinin düşmesiyle deniz ulaşımında aksamalar yaşandı.

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren yoğun sis etkili oluyor. Sis, kentin tamamını etkisi altına alırken, görüş mesafesinin düşmesiyle İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuşlar da bir süre yapılamadı.

Bazı noktalarda görüş mesafesi düşerken, Sabiha Gökçen Havalimanı yoğun sis nedeniyle iniş ve kalkışlara kapatıldı. Sisin etkisinin azılmasıyla seferler yeniden başladı. Havalimanı saat 11.10’da kalkışa, 11.40’ta ise inişlere açıldı.

KIZ KULESİ KAYBOLDU

İstanbul’un simgeleri arasında yer alan Kız Kulesi’nin de sisten dolayı kaybolduğu görüldü. Üsküdar Sahili’nde bazılar sis manzarasını fotoğrafladı.

İstanbul'da güne sisle uyandı - 5

Çanakkale Boğazı transit gemi trafiğine kapatıldı

Öte yandan Çanakkale Boğazı da saat 01.30’da yoğun sis nedeniyle çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, kuzey ve güneyden giriş yapacak gemi kaptanlarını telsizle uyararak, boğazın çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldığını duyurdu. Gemiler de boğazın Marmara ve Ege girişindeki demir bölgelerinde beklemeye başladı.

İstanbul'da güne sisle uyandı - 7

 

 

 

– Anadolu Ajansı / DHA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.