Sahte doktor Ayşe Özkiraz’dan sahte doktor ihbarı

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sahte doktorluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Ayşe Özkiraz, İstanbul’daki başka birini daha ihbar etti. Kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığı öne sürülen S.U, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde herkesi 4 ay boyunca kandıran sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın yaşı, belgeleri, her şeyi sahte çıktı. Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından soruşturma devam ediyor.

Sahte doktor Ayşe Özkiraz'dan sahte doktor ihbarı - 3

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Özkiraz’ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini ‘beyin cerrahı’ olarak tanıttığı öne sürülen S.U. adlı kadın da İstanbul’da yakalanarak ilçeye getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.U, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Bakanlığın görevlendirdiği 2 müfettiş de Çerkezköy’e gelerek çalışmalarına başladı.

Müfettişlerin, Özkiraz’ın hastanede kendisine gözlemci olarak izin veren doktorlar başta olmak üzere hastanedeki doktorlar ve personelin bilgisine başvuracağı belirtildi.

Sahte doktor Ayşe Özkiraz'dan sahte doktor ihbarı - 6

Özkiraz’ın yapılan incelemeler sonrası lise mezunu olduğu ortaya çıktı.

Ailesine de İstanbul’da Çapa Tıp Fakültesi’nde öğrenim gördüğünü belirterek, yıllarca İstanbul’da kaldığı ve çeşitli işlerde çalıştığı öğrenilen Özkiraz’ın geçen yıl ailesinin yaşadığı Çerkezköy’e döndüğü öğrenildi.

 

-DHA Haber

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir