‘Sahte doktor’ Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa’da da kendisini doktor olarak tanıtmış

Tekirdağ’da tutuklanan sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde de kendini doktor olarak tanıtıp erkek arkadaşı için randevu aldığı ortaya çıktı.

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sahte doktorluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın Cerrahpaşa’da da kendisini doktor olarak tanıttığı öğrenildi.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış - 2

Cerrahpaşa’da ismin bilmediği bir doktora muayene olduğunu söyleyen astsubay C.T.K., orada da Özkiraz’ın kendisini kadın doğum asistanı olarak tanıttığını dile getirdi. Astsubay C.T.K., “Ben Ayşe’ye asistan olmadığını öğrenci olduğunu, neden bu şekilde kendisini tanıttığını sordum. Bana, ‘Bir şey olmaz’ dedi” şeklinde konuştu.

Doktorun kendine ameliyat için gün verdiğini ve 15 gün boyunca hastanede yattığını dile getiren astsubay C.T.K., bu süreçte Özkiraz’ın hep yanında olduğunu söyledi.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış - 4

 

C.T.K., Özkiraz’ın bir süre sonra kendisine okulu bitirdiğini ve mezuniyet törenine davet ettiğini belirtti. Mezuniyet eğlencesine birlikte gittiklerini ifade eden C.T.K., “Ben kendisinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde öğrenci olduğunu söylemesi sebebiyle şüphelendim. Ayşe Özkiraz’a neden Çapa Tıp Fakültesi’nin törenine katıldığımızı sordum. Bana her iki fakültenin de İstanbul Üniversitesi’ne bağlı olduğunu söyledi” dedi.

Özkiraz’ın hiç arkadaşı olmadığını ifade eden C.T.K., mezun olduktan sonra yurttan ayrılması gerektiği için ‘sahte doktor’un kendisine taşındığını belirtti.

Zamanla ilişkilerinin ilerlediğini ve nişan günü aldıklarını söyleyen C.T.K., Özkiraz’ın kendisini ailesiyle tanıştırmak istemediğini ve sürekli bahaneler bulduğunu iddia etti.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış - 5

Çerkezköy’e gelen Özkiraz’ın kendisine Çerkezköy Devlet Hastanesi çocuk cerrahi bölümünde staj yapacağını söylediğini anlatan C.T.K., “Ben Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin küçük bir hastane olduğunu Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmadığını, burada staj yapmasının mümkün olmadığını söyleyince beni yine geçiştirdi” dedi.

Özkiraz’ın daveti üzerine defalarca hastaneye gittiğini dile getiren C.T.K., “Ayşe sürekli bana muayene ve ameliyatlardan fotoğraflar ve videolar atıyordu. Bizzat ameliyat masasında yatan hastanın başında ameliyat yaptığı anı gösterir fotoğraflar atıyordu” ifadelerini kullandı.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış - 6

 

C.T.K., V.C. kullanıcı adıyla birinin Instagram hesabından kendisine mesaj atıp aramasını istediğini belirterek “Kendi telefonumdan bu şahsı aradım. Bana ‘Ayşem Özkiraz adıyla kendisini tanıtan kişinin gerçek adının Ayşe Özkiraz olduğunu, 2 aydır bu şahısla gönül birlikteliği olduğunu, bu şahsın aslında doktor olmadığını, beni uyarmak için aradığını söyledi” dedi.

Başta bu duruma inanmadığını ama daha sonra bu kişinin Çerkezköy Devlet Hastanesi çocuk cerrahisi bölümünde Özkiraz ile birlikte çekilmiş olduğu fotoğrafları ve video kayıtları gönderdiğini dile getirdi.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış - 7

C.T.K., duruma ilişkin Özkiraz ile konuşunca kendisinin doktor olmadığını ve hasta olduğunu dile getirdiğini aktardı.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış - 8

İlerleyen günlerde sosyal medya üzerinden kendisine ulaştığını anlatan C.T.K., “V.C. isimli şahsın Büyükçekmece Adliyesi’ne dilekçe vererek kendisinden, doktor olmadığını söylerek şikayetçi olduğunu söyledi. Bundan sonra ben tüm iletişim kanallarından kendisini engelledim, ilişkimi sonlandırdım” dedi.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz Cerrahpaşa'da da kendisini doktor olarak tanıtmış - 9

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde tanıştığı sekreter T.A.’yı arayıp V.C. isimli kişiyi tanıyıp tanımadığını sorduğunu söyleyen C.T.K., hastane yönetimini bilgi vermesi için uyardığını anlattı.

 

–  DHA

 

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir