Mehmet Öz, ABD Senatosu için aday oldu

Dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, Cumhuriyetçi Partiden ABD Senatosuna aday olacağını bildirdi.

“Pensilvanya’nın “ABD ilk” diyecek bir muhafazakara ihtiyacı var. Kutsal kıvılcımımızı yeniden ateşleyecek birine. Özgürlük için cesurca savaşacak birine. Lafını esirgemeyen birine. Bu yüzden Senatör adayı oldum. Ben Doktor Öz, bu mesajı onaylıyorum.”

Dünyaca ünlü Türk Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz siyasete girme kararı aldı.

Öz yayınladığı bir video ile Cumhuriyetçi Parti’nin Pensilvanya Eyaleti’nden Amerikan Senato adaylığı için yarışacağını duyurdu.

Böylece ilk kez Türk asıllı bir Amerikalı, Amerikan Senatörlüğüne aday oldu. Doktor Öz’ün Türk vatandaşlığı da bulunuyor.

Öz adaylığını bir video mesaj ile duyurdu. Mesajda Washington’un salgın yönetimini eleştirdi.

Dr. Öz, yazısında, siyasete neden girdiğine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Hükümetimize ve birbirimize kızgınız. Krizleri geçmiş nesiller kadar etkin yönetemedik. Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını sırasında siyaset ve tıbbı karıştırdığınızda çözüm yerine siyasetin karşınıza çıktığını gördüm ve işte bu yüzden sorunları çözmemize ve iyileşmemize yardım etmek için ABD Senatosuna aday oluyorum.”

ABD’de Covid-19 nedeniyle 750 binden fazla kişinin öldüğünü ve bu ölümlerin önlenebileceğini belirten Öz, hükümeti ve aldığı önlemleri, “Amerika, salgını yenme konusunda dünya lideri olmalıydı” sözleriyle eleştirdi.

 

– Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.