Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlığına adaylığını açıkladı

Gaziantep FK’nin eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü’nün eski başkanı Mehmet Büyükelçi Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’da aday olduğunu duyurdu.

Mehmet Büyükekşi, yaptığı açıklamada, futbol ailesinin paydaşlarıyla gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda bu kararı aldığını belirtti.
Kulüpler Birliği Vakfının demokratik ve şeffaf yapısını, kulüp başkanlarının görüşlerini çok önemsediğini aktaran Büyükekşi, şunları kaydetti:
“Bu doğrultuda kulüplerimizin birçoğuyla ve futbol ailesinin değerli paydaşlarıyla görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu görüşmeler sonrasında kulüp başkanlarımızın da Türk futbolunun imaj kaybı başta olmak üzere birçok sorunun çözümü için adaylığıma olumlu yaklaştığını gördüm. Ben de bugün itibarıyla Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde başkan adayı olduğumu açıklıyorum. Türkiye futbolunun potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ülkemizin dünyada hak ettiği konuma yükselmesi için gönül veren bir kadro ile birlikte şeffaf ve vizyoner bir kurum içi işleyiş modeli ile yola çıkıyoruz. Türkiye futbol camiası için hayırlı olmasını diliyorum.”

TFF’de başkan Nihat Özdemir’in istifasının ardından 16 Haziran’da yapılmak üzere olağanüstü seçimli genel kurul kararı alınmıştı.

Mehmet Büyükekşi kimdir?

1961 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde İşletme ve İngiltere’de İngilizce dil eğitimi aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı ve Gaziantep FK Başkanlığı görevlerinde bulundu.

– Anadolu Ajansı

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.