Marmaris yangını faili tutuklandı

Marmaris yangınının ardından harekete geçen emniyet birimleri 2 otel ile 2 kamp alanına ait güvenlik kamera kayıtlarını, bölgede bulunan fotokapanları ve PTS kayıtlarını tek tek inceledi. Toplam 3 bin 832 kişi ve aracı kapsayan incelemeler sonucunda tespit edilen S.A. gözaltına alındı. İzmaritini ormanlık alana attığını itiraf eden S.A. ifadesinde kendisini alevlerin içine atarak intihar girişiminde bulunmak istediğini de öne sürdü…

Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde ormanlık alanda 21 Haziran’da çıkan yangın devam ediyor.

Yangının başladığı Küfre Koyu’nda, yanında 2 benzin bidonuyla yakalanıp gözaltına alınan ve sorgusunda ormanı yaktığını itiraf eden Sacit Ayhan (34) çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

SORGUDA İTİRAF ETTİ

Şüpheli Sacit Ayhan’ın ilk sorgusunda, ailevi sorunlar yaşadığını, babasının bölgede bulunan arazisini sattığını, babası tarafından dışlandığını ve bu nedenle yangın bölgesinde 3 ayrı noktaya sigara izmariti atarak yangın çıkardığını itiraf ettiği öğrenildi.
Ayhan’ın ateşin içine girerek intihar etmek istediğini söylediği belirtildi.

 

 

– Anadolu Ajansı / DHA

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir