Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, bugün kabinesiyle birlikte Türkiye’ye geliyor. Dibeybe’ye 5 başbakan yardımcısı ile 14 bakan eşlik edecek.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe kabinesiyle bugün Türkiye’ye geliyor.

Dibeybe’ye Ankara ziyaretinde 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed el-Haddad da eşlik edecek.

Enerji ve sağlık gibi hizmet sektöründeki ortak ele alınacak

Libya Hükümet Sözcüsü Muhammed Hammude, temaslar kapsamında, enerji ve sağlık gibi hizmet sektöründe çeşitli ortak konuların görüşüleceğini açıklamasında bulundu.

Türk şirketlerin krizler nedeniyle Libya’daki faaliyetleri durmuştu. Libya’daki kriz nedeniyle durdurulan faaliyetlerine devam etmelerinin de ele alınacağını aktardı.

Ziyarette iki ülke arasındaki çeşitli alanlarda iş birliği konularının da ele alınması bekleniyor.

Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz’ı kabul etti

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz’ı başkent Trablus’ta kabul etti.

Menfi, görüşmede, Libya-Türkiye ilişkilerinin derinliğine ve iki ülke arasındaki yakın dostluk ve iş birliğine vurgu yaptı.

Libya ile Türkiye’yi birleştiren ortak çıkarların, Başkanlık Konseyi ve Ulusal Birlik Hükümeti döneminde korunacağının altını çizdi.

Türk şirketlerinin, Libya’da yeniden yapılanma projelerine katkıda bulunmasını beklediklerini de kaydetti.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir