KPSS DHBT sonuçları açıklandı (2022 ÖSYM KPSS DHBT sınav sonuçları sorgulama)

KPSS DHBT sonuçları, memur olabilme hayaliyle sınava giren binlerce kişi tarafından sorgulanıyordu. ÖSYM tarafından gelen duyuru sonrasında DHBT sonuçları açıklandı. 27 kasım tarihinde gerçekleşen KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavı için sonuçlar ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden sorgulanabiliyor. İşte KPSS DHBT sınav sonucu sorgulama ekranı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavı sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

KPSS DHBT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

27 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı’nın (DHBT) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 16 Aralık 2022 tarihinde saat 10.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

KPSS DHBT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS DHBT sonuçları açıklandı (2022 ÖSYM KPSS DHBT sınav sonuçları sorgulama) - 1

 

KPSS DHBT SORU VE CEVAPLARI

27 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı (DHBT) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ile soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 16 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00’den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir