CHP lideri Kılıçdaroğlu, elektriğe zam tartışmalarına yönelik açıklama yaptı. Elektrik dağıtım şirketlerini uyaran Kılıçdaroğlu, ”Eğer zam yapmaya kalkarlarsa gerekirse kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız halkımızı” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant’ta gerçekleştirilen CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

“HAYAT PAHALILIĞI ALDI BAŞINI GİDİYOR”

Herkesin düşünmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Alana gidip gezdiğinizde görüyorsunuz, hanelerde büyük sıkıntı var. Hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. Bu da bizim bildiğimiz gerçeklerden birisidir. İşsizliğe bakıyorsunuz rekor seviyede. Akademik dünya Türkiye’de artık derin yoksulluk araştırması yapıyor. Yoksulluğun araştırılmasının 21. yüzyılın Türkiye’sinde yapılması, geldiğimiz noktayı göstermesi açısından son derece önemlidir. Aylık elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyen milyonlar var” ifadesini kullandı.


Kılıçdaroğlu, 2014 yılından itibaren kişi başı düşen yıllık gelirin her yıl düzenli olarak düştüğünü belirterek, Türkiye’nin yönetilmediğini, günlük kararlar alındığını savundu.
Tablonun daha da ağırlaşacağını öne süren Kılıçdaroğlu, “Bu dertleri başımıza açan kim Bunları sormak zorundayız” dedi.


”TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR SORUNU YOK”

Yolsuzluğun meşrulaştırıldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Bizimle aynı dünya görüşünü paylaşmayan insanlarla da beraber yaşamak, sohbet etmek, gülmek, üzülmek istiyoruz. Yapacak çok işimiz var. Gittiğim yerlerde vatandaşlarla yaptığım toplantılarda şunu söylüyorum; ben sizin oyunuza değil, sorununuza talibim. Gittiğiniz her yerde bunu ifade edin. Bu ağır yükü ortadan kaldıracak, sağlıklı ve tutarlı politikacıları ortaya koyacak partinin adı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Biz bunu yapacağız, yapmak zorundayız. Tarihin bize yüklediği böyle bir sorumluluk var.
Evet, bütün sorunlara talibiz. Onlar sorunlardan kaçıyorlar, sorunların dillendirilmesini de istemiyorlar. Biz sorunların tamamına talibiz ve çözeceğiz çünkü biz ülkemizi seviyoruz. İnsanlarımızı seviyoruz. Daha onurlu ve gururlu bir ülkede, daha gelişmiş bir ülkede yaşamak istiyoruz. Şunu da gittiğiniz her yerde ifade edin; Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Bütün sorunları çözülebilir. Çözmeyenler, aslında devletin nasıl yönetilmesi gerektiğini bilmeyenlerdir. Sorunlar baskıyla tehditle sopayla çözülmez. Sorunlar, akılla mantıkla birikimle deneyimle çözülür, daha da önemlisi planlamayla çözülür. Sorun varsa sorunu nasıl çözeceğinizi oturur planlarsınız ve sorunu çözersiniz.”
CHP milletvekilleri olarak insanların uçuruma savrulmalarına izin vermeyeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, hep beraber freni patlamış kamyonda yokuş aşağı gidildiğini, önce freni tamir edip halkla ve ekipleriyle bu işi selamete ulaştıracaklarını kaydetti.
Kılıçdaroğlu, tüm sorunları halkla omuz omuza çözeceklerine belirterek, “Aldığımız her kararı, kararın taraflarıyla bir araya gelip konuşacağız. Beraber çözeceğiz” dedi.

”GEREKİRSE KADEMELİ OLARAK TÜKETİMİ DURDURMAYA ÇAĞIRACAĞIZ HALKIMIZI”

Elektriğe zam tartışmalarına yönelik açıklama yapan Kılıçdaroğlu, elektrik dağıtım şirketlerini uyardı.

CHP lideri şu ifadeleri kullandı:

”Elektrik şirketlerine de iki sözüm var. Zam hazırlığı yapıyorlar. Onları uyarmak bizim ortak görevimizdir. Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız elektriğe zam yapmaya kalkarsanız bunun bedelini ödeyeceksiniz. Eğer zam yapmaya kalkarlarsa gerekirse kademeli olarak tüketimi durdurmaya çağıracağız halkımızı bunun mücadelesini vereceğiz.”

 

– Anadolu Ajansı

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir