İstanbul için Ramazan pidesi fiyatları açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, “330 gr Ramazan pidesini bu yıl 3 TL’den İstanbullulara sunacağız. Tüm ekonomik zorluklara rağmen Halk Ekmek İstanbullulara sağlıklı ve ucuz ekmek üretmeye devam edecek” açıklamasında bulundu.

Ramazan ayına sayılı günler kala, İstanbul’da da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“330 gr Ramazan pidesini bu yıl 3 TL’den İstanbullulara sunacağız. Tüm ekonomik zorluklara rağmen Halk Ekmek İstanbullulara sağlıklı ve ucuz ekmek üretmeye devam edecek.”

İSTANBUL FIRINCILAR ODASI DA AÇIKLAMIŞTI

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin de, 330 gram sade pidenin 6 TL’ye satılacağını açıklamıştı.

Buna göre 330 gram susamlı yumurtalı 7.5 TL, 415 gram pide 7.5 TL ve 415 gram susamlı yumurtalı 9 TL’ye satılacak.

‘FIRINCI UNA ULAŞMAKTA ZORLANIYOR’

Çetin, belirledikleri pide fiyatına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Devlet destekli un 220 lira, piyasa fiyatı 450 lira. Yüzde 100 zamlı. İki katı yani… Eğer TMO desteklemeye devam ederse pidede belirlenen bu fiyatlar kurtarır. Devam etmezse kurtarmaz. Devletimiz fırıncıya destekli un vermezse fırıncı buradan para kazanamaz. Bize söylenen unda verilen bu desteğin mayıs ayına yani mahsule kadar kesilmeyeceği yönünde… Yani Ramazan ayında devam edeceği söyleniyor.

Ama şu anda fırıncı un bulamıyor. Bir sorun var. Fırıncı una ulaşmakta zorlanıyor. Meslektaşlarımız sürekli bizi arıyorlar. ‘Devlet destekli un alamıyoruz, değirmenler bize un vermiyorlar’ diye söylüyorlar son 15 gündür. Bu sorun ramazan ayını etkileyebilir mi bilemiyorum. Açılacak deniyor ama sahada un yok şu anda.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir