İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Tuba Torun Erdoğdu istifa etti

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Tuba Torun Erdoğdu partiden istifa etti. Erdoğdu ve Torun’un CHP’nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını belirtildi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi eşi Tuba Torun Erdoğdu partisinden istifa etti.

Edinilen bilgilere göre; Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun ”gördükleri lüzum üzerine” partiden ayrıldı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaşanan süreçle ilgili kararı iki ismin ”kendi takdirine” bıraktı.

Aykut Erdoğdu ve eşinin ”partisinin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla” bu kararı aldıkları belirtildi.

CHP’NİN MİLLETVEKİLİ SAYISI 134’E DÜŞTÜ

Erdoğdu’nun istifası ile TBMM’de CHP’nin milletvekili sayısı 134’e düşerken, bağımsız milletvekili sayısı 7’ye yükseldi.

ESKİ EŞİYLE YAPTIĞI TELEFON GÖRÜŞMESİ YAYINLANMIŞTI

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi ile yaptığı telefon görüşmesinin kayıtları sosyal medyada yayınlanmıştı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Aykut Erdoğdu’nun eski eşinin, yeni eşi ile ilgili paylaşımlarına ilişkin yöneltilen soru üzerine, ”Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” demişti.

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.