İstanbul-Ankara yolu trafiğe açıldı

Kar yağışı ve soğuk havaya bağlı buzlanma nedeniyle kapatılan D-100 ve TEM Otoyolu İstanbul ve Ankara yönünde tüm araçlar için trafiğe açıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğü: İstanbul – Ankara arasında D-100 Devlet Yolu her iki yönde tüm araçlar için trafiğe açılmıştır. TEM Otoyolu’nda İstanbul yönü tüm araçlar için trafiğe açılmış olup, Ankara yönünde çalışmalar devam etmektedir.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Kıymetli hemşehrilerim, İstanbul’dan Ankara yönüne doğru trafik akışı sağlanmaya başlamıştır. Lütfen trafik kurallarına uyalım. İyi yolculuklar dilerim.” diyerek duyurdu.

D-100 KARAYOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ SAĞLANMAYA BAŞLANDI

Kar yağışı ve soğuk havaya bağlı buzlanma nedeniyle kapatılan D-100 kara yolu Bolu Dağı kesiminde Ankara ve İstanbul yönüne ulaşım kontrollü sağlanmaya başlandı.

BİR UYARI DA ANKARA VALİSİ ŞAHİN’DEN GELDİ

Ankara Valisi Vasip Şahin, “İlimizden İstanbul istikametine yeni bir duyuruya kadar yola çıkılmaması gerekmekte olup; yola çıkmış araçlar ise görevlilerimizce yönlendirilen yerlerde bekletilecektir” dedi.
Ankara Valisi Vasip Şahin, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Gerede-Düzce arası otoyol ve Devlet yolu yoğun kar ve tipiden dolayı ulaşıma kapandığı için İlimizden İstanbul istikametine yeni bir duyuruya kadar yola çıkılmaması gerekmekte olup; yola çıkmış araçlar ise görevlilerimizce yönlendirilen yerlerde bekletilecektir” ifadelerine yer verdi.

Tarsus – Adana – Gaziantep Otoyolu’nun tüm araçlar için ulaşıma açıldığını duyuran Karayolları, kapalı yolların listesini paylaştı.

Son dakika... İstanbul - Ankara yolu trafiğe açıldı

İşte Kapalı Yollar:

Konya Seydişehir – Antalya Akseki Yolu (Alacabel Mevkii) ulaşıma kapatıldı.

Konya’yı Ankara, Aksaray, Akşehir, Ereğli, Beyşehir, Seydişehir, Ladik, Obruk, Karapınar ve Karaman’a bağlayan yollar kar ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin bulunmamasından dolayı ulaşıma kapatıldı.

Kayseri – Malatya Yolu ulaşıma kapatıldı.

Pınarbaşı – Gürün, Pınarbaşı – Göksun ve Şarkışla – Pınarbaşı yolları ulaşıma kapatıldı.

Sivas – Erzincan yolu ulaşıma kapatıldı.

Kangal – Divriği – Arapgir yolu ulaşıma kapatıldı.

Zara – Refahiye yolu ulaşıma kapatıldı.

Kahramanmaraş – Gölsun yolu TIR trafiğine kapatıldı.

Taşkent – Sarıevler yolu ulaşıma kapatıldı.

Akşehir – Isparta yolu ulaşıma kapatıldı.

Kağızman – Ağrı yolu ulaşoıma kapatıldı.

Akçakoca – Düzce yolu Kabalak Mevkii zincir takılı olmayan TIR trafiğine kapatıldı.

Antalya – Mersin yolu Gazipaşa – Anamur kesimi heyelan nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

Yozgat İl Sınırı – Yıldızeli – Sivas yolu ulaşıma kapatıldı.

Nevşehir – Aksaray yolu ulaşıma kapatıldı.

Diyarbakır – Siverek yolu ulaşıma kapatıldı.

Aksaray- Nevşehir yolu ulaşıma kapandı

AKSARAY’da yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle kenti Nevşehir’e bağlayan kara yolu ulaşıma kapandı. Aksaray-Ankara yolunda 2 otobüsün çarpışması nedeniyle yaralanan 8 kişi ise hastanelere kaldırıldı.

 

 

– Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.