Hatay Kırıkhan’da 4,8 büyüklüğünde deprem

Hatay Kırıkhan’da saat 21.13’te 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 11.67 kilometre olarak ölçüldü. Depremde ilk belirlemelere göre 6 ev hasar gördü, bu evlerden 5’i mühürlendi.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.13’te meydana gelen depremin derinliği 11,67 kilometre olarak belirlendi.

SON DAKİKA HABERİ: Hatay Kırıkhan'da 4,8 büyüklüğünde deprem - 1

Deprem Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis’te de hissedildi.

VALİ DOĞAN: OLUMSUZ BİR DURUM BİLDİRİLMEDİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Şu ana kadar kurumlarımıza olumsuz bir durum intikal etmemiştir. Tüm birimlerimizle alan taraması yapıyoruz. Hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi. KAYMAKAN ARSLAN: CAN KAYBI YA DA YARALI YOK

Kaymakam Mahmuthan Arslan da gazetecilere, ilçede can kaybı ve yaralanma vakası olmadığını söyledi.

Tüm Kırıkhanlılara geçmiş olsun dileklerini ileten Arslan, şöyle konuştu:

“Şu ana kadar sadece panik nedeniyle ayağını kapıya çarpan bir genç var. Onun dışında annesinin telaşı nedeniyle kucaktan düşen bir de bebek var. O da hastanede durumu gayet iyi. Bunların dışında intikal eden herhangi bir yaralı söz konusu değil. Onun dışında vatandaşlardan şunu rica ediyorum; işiniz yoksa caddelerde ve sokaklarda trafiğe sebep olmayın. Polis, ambulans, jandarma araçları, ihbarları değerlendirmek için olay yerlerine gitmeye çalışıyorlar. Lütfen gereksiz yere trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeyelim.”

 

SON DAKİKA HABERİ: Hatay Kırıkhan'da 4,8 büyüklüğünde deprem - 3

6 EV HASAR GÖRDÜ, 5’İ MÜHÜRLENDİ

Kırıkhan Kaymakamı Arslan ile Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, hasar tespit çalışmalarını yerinde inceledi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yavuz, olay anından itibaren kaymakam Arslan ile sahada olduklarını vurguladı.

Gelen ihbarları anında değerlendirdiklerini kaydeden Yavuz, “Şu ana kadar çok şükür can kaybı yok. Bizim tespitlerimize göre, tabii daha sonra AFAD ve diğer teknik ekiplerin de dahil olacağını biliyoruz. Kendi teknik ekibimizle beraber şu ana kadar 6 evde ciddi bir hasar tespiti yaptık. Bunlardan 5’ini mühürledik. Bu evlerdeki aileleri kaymakamlıkla beraber başka yerlere yerleştiriyoruz.” dedi.

 

-Anadolu Ajansı

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir