Elon Musk’ın 12 ton ağırlığında metal heykeli yapıldı

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın başının bir keçi gövdesi üzerine yerleştirildiği metal bir heykel yapıldı. Milyarder iş insanın dikkatini çekmek isteyen girşimciler, 10 metre uzunluğundaki ve 12 ton ağırlığındaki heykeli yaptırmak için 600 bin dolardan (yaklaşık 11 milyon lira) fazla para harcadı. Ancak, Musk’ın heykel hakkında hiçbir yorum yapmaması üreticilerinde hayal kırıklığına neden oldu.

 

Elon Goat Token adlı kripto para biriminin arkasındaki ABD’li girişimciler, rokete binen bir keçi gövdesi üzerine Elon Musk’ın başının yerleştirdiği bir metal heykel üretti.

Elon Musk'ın 12 ton ağırlığında metal heykeli yapıldı - 2

Elon Musk'ın 12 ton ağırlığında metal heykeli yapıldı - 3

Kendilerini Musk hayranı olarak tanımlayan Ashley Sansalone, Alec Wolvert ve Richie Latimer,heykeli kripto para birimi Elon GOAT Token’ı tanıtmak için ürettiklerini söyledi.

Elon Musk'ın 12 ton ağırlığında metal heykeli yapıldı - 4

 

Latimer, heykelin Kanadalı heykeltraş Kevin Stone tarafından tasarlandığını ve yapımının yaklaşık 6 ay sürdüğünü açıkladı.

Elon Musk'ın 12 ton ağırlığında metal heykeli yapıldı - 5

Latimer, “Heykeli Elon Musk’a adadık çünkü o iyi bir noktada kriptoya adım attı ve her şeyi havaya uçurdu. Kripto para birimleri Doge ve Baby Doge’ın başarısının ardından biz de bu işe girmeye karar verdik” diye konuştu. Elon Musk'ın 12 ton ağırlığında metal heykeli yapıldı - 6

 

Diğer taraftan Musk heykeli, üreticilerinin Musk’ın dikkatini çekmeyi amaçlayan ve “Keçi Bayramı”(Goatsgiving) olarak adlandırdığı bir etkinlik sırasında Austin’de Tesla genel merkezinin bahçesinde birkaç gün dolaştırıldı.

Elon Musk'ın 12 ton ağırlığında metal heykeli yapıldı - 7

Ancak, Musk, kendisini onurlandırmak için yapılan heykeli resmi olarak kabul etmedi. Telegram’daki Elon GOAT Token topluluğu, Musk’ın  heykeli kabul etmemesi konusundaki hayal kırıklığını dile getirirken, bazı kullanıcılar milyarderin şahsen veya Twitter’da yanıt vermemesinden duyduğu üzüntüyü ifade etti. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise Musk’ın heykeli “kesinlikle kabul ettiğini” çünkü Tesla’nın güvenliğinin heykeli kapı dışarı çıkarmadığını söyledi.

 

-NTV Haber

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir