Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Doha Forumu’nda konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar’ın başkenti Doha’da 26-27 Mart tarihlerinde düzenlenen Doha Forumu çerçevesinde mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Doha Forumu’nda Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı, Etiyopya, Cezayir ve Sri Lanka Dışişleri Bakanları ile görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşme sonrasında Doha Forumu’nda konuşan Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından önemli başlıklar;

Rusya-Ukrayna konusunda kolaylaştırıcı ve arabulucu olmak istiyoruz. İşimiz iki ülkeyi çözüme yönlendirmek. Her iki taraflada aramız çok iyi amacımız kanın durması.

Türkiye’nin NATO’daki konuma ilişkinde konuşan Çavuşoğlu, ”Türkiye sağlam bir NATO müttefikidir. NATO’daki yerimiz her zaman ilk beşte” ifadelerini kullandı.

S-400 KONUSU

S-400 polemiği ile ilgili de konuşan Bakan Çavuşoğlu, ”Biz s-400’leri aldık ve anlaşma tamamlandı. S-400’lerin Ukrayna’ya verilmesi söz konusu değil. İlk tercihim müttefiklerden almak olur ama bize satmıyorlarsa biz de alternatiflerimize bakarız” dedi.

RUS OLİGARKLAR

Rus Oligarkları misafir edecekmisiniz soruna ise Mevlüt Çavuşoğlu, ”Yasal olan her şeye mücaade edeceğiz” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Doha Formu'nda konuştu (4)

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Doha Formu'nda konuştu (4)

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Doha Formu'nda konuştu (4)

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Doha’da Peşe peşe kritik görüşmeler

 

 

– Anadolu Ajansı

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.