Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a sert uyarı

TEKNOFEST Karadeniz’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege’deki tacizler üzerinden Yunanistan’a tepki gösterdi. Yunanistan’ın S-300 hava savunma sistemiyle tehdide kalkıştığını söyleyen Erdoğan, “İleri gidersen bedeli ağır olur” dedi. Erdoğan, adalar konusu için ise “Adaları işgal etmeniz bizi bağlamaz, bir gece ansızın gelebiliriz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST 2022’ye katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Ege’deki tacizler üzerinden Yunanistan’ı sert bir şekilde eleştirdi.

“Şu anda Amerika Dedeağaç’a silahları, uçakları gönderiyor mu? Yunanistan S-300’lerle bizi tehdide kalkışıyor” diyen Erdoğan, “Ey Yunan, tarihe bak, tarihe dön… Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur” dedi. Erdoğan, “Yunanistan’a tek cümlemiz var, İzmir’i unutma” diye konuştu.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

Yunanistan’a Ege adaları üzerinden de sert bir mesaj gönderen Erdoğan, “Adaları işgal etmeniz filan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya bir gece ansızın gelebiliriz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

“Bu yıl beşincisi düzenlenen dünyanın en büyük havacılık ve uzay festivalimiz artık sınırlarımız dışına taşmıştır. TEKNOFEST Bugün 600 bin gencimizin 40 ayrı dalda yarıştığı bir şölene dönüştü.

“ARTIK İHRACAT YAPIYORUZ”

Dün bize parasıyla savunma sanayii ürünü vermeyen ülkelere artık ihracat yapar hale geldik. Başbakan olduğumuz zaman değil seçimi kazandığımız zaman Bush ABD Başkanıydı. Ziyarete gittim, İHA verecektiniz dedim. Condoleezza Rice’ı çağırdı, Türkiye’ye İHA vermediniz mi dedi. ‘Hemen İHA vereceksiniz’ dedi. 48 saatte İHA’ları verdiler.

Bu görüşmeden sonra rahmetli Özdemir Bayraktar Abimiz çocuklarıyla beraber adımı attı, Bayraktar İHA’larını üretmeye başladılar. Her türlü cihazın ve mühimmatın üretimini kendimiz yapıyoruz. Sadece SİHA’larımız dünyanın 30’dan fazla ülkesinde ülkemizi gururla temsil ediyor.

Nereden nereye. Samsun’da ilk defa sizlerin takdirine sunulan Kızılelma insansız savaş uçağımız dünya harp tarihinde oyun değiştirici hamle olarak görülmektedir.

Kendi uçağımızı yapmak için 70 yıl beklemek zorunda kaldık. Bir daha böyle olmaması için umudumuz TEKNOFEST kuşağıdır.

“BÜYÜMEDE İKİNCİ SIRADAYIZ”

Son çeyrekte 7,6 büyüdük. Türkiye şu anda büyümede ikinci sırada. Hani Çılgın Türkler diyorlar ya… Çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor. Ülkemizi krizlerden ayrıştırarak yolumuza devam ediyoruz.

 

 

– Anadolu Ajansı

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.