Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Pençe-Kilit harekatına ilişkin açıklama

Pençe-Kilit operasyonu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “HDP, terör örgütünün payandalığı dışında hükmi şahsiyeti olmadığını bir kez daha ispatlamıştır. İnşallah yakında Kandil diye bir yer kalmayınca bu parti görünümlü terör örgütü payandasının da varlık sebebi ortadan kalkacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
”Sözlerimin başında Bursa’da infaz koruma memurlarımızın içinde bulunduğu otobüse yapılan terör saldırısında şehit olan memurumuza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

”KARDEŞLİK VE KUCAKLAŞMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ”

Hiçbir karşılık beklemeden ülkemize hizmet etmeyi sürdüreceğiz, tek ilham kaynağımız milletimizdir. Bir dönem partimiz içinde yer almış ancak daha sonra farklı sebeplerle teşkilatlarımızdan kopmuş kardeşlerimize ulaşmaya özel önem ve öncelik veriyoruz. AK Parti teşkilatları olarak kardeşlik ve kucaklaşma seferberliği başlatıyoruz.

”CUMHUR İTTİFAKI’NIN TÜRKİYE’NİN KİLİT TAŞI OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

Suriye’den Ukrayna’ya kadar yaşanan hadiseler Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin kilit taşı olduğunu göstermiştir.

Resim

MUHALEFETİN 6’LI MASA TOPLANTILARI: ”BIRAKIN 2023 SEÇİMLERİNİ 2023’Ü BİLE GÖREMEYECEKLER”

Sürekli kavga eden birbirlerine çelme takan 28 Şubat ittifakı bırakın 2023 seçimlerini Allah’ın izniyle 2023’ü bile göremeyeceklerdir. Türk milletinin demokratik kazanımlarına el koymak isteyenler daha öncekiler gibi yine kaybedeceklerdir. Türkiye’de siyasetin adresi de merkezi de AK Parti’dir Cumhur İttifakı’dır. 6’lı muhalefetin tek yaptığı sosyal medyadan birbirine ayar vermektir. Milletimiz o masayı kimin kurduğunu, hangi kirli pazarlıkların yapıldığını biliyor.

İSRAİL’İN KUDÜS’TEKİ SALDIRILARI

Hassasiyetlerimizi açıkça söyledik. Aynı şekilde uluslararası toplumu BM başta olmak üzere her platformda Filistinlilere yapılan haksızlıklara karşı duyarlı olmaya davet ettik.

Filistin davasını savunmanın yolunun İsrail ile dengeli, tutarlı ilişkiden geçtiği açıktır. Bu demek değildir ki, yaşanan zulümlere, saldırılara, işgallere göz yumacağız. Asla. Her ne kadar Mescid-i Aksa’nın yakılmaya çalışılmasının ardından kurulan İİT bile bu meseleye sahip çıkmıyor olsa da biz kendi tarihimizin gereğini yerine getirmeyi sürdüreceğiz.

Tüm dünya sessiz kalsa bile biz Kudüs davasını en yüksek sesle tekrarlamayı sürdüreceğiz. Temennimiz Kudüs’te yaşanan zulmün son bulması, herkesin kendi inancına göre huzur içinde hayatını sürdürmesidir.

KUZEY IRAK’TA PENÇE-KİLİT HAREKATI

Şehit olan iki askerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu hareket ile amacımız hem Irak topraklarını terör örgütünün tasallutundan arındırmak hem de ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktır. Gazaları mübarek olsun.

”TÜRKİYE’NİN KİMSENİN TOPRAKLARINDA GÖZÜ YOK”

Bu harekat ile Türkiye’nin kimsenin topraklarında gözü bulunmadığını bir kez daha ifade etmek istiyorum. Terör örgütleriyle mücadelemizi doğrudan inlerine doğru genişlettik. İçeride de güvenlik korucularımızla yoğun bir mücadele başlattık. Bunun etkisini de kısa sürede gördük. Terör örgütlerini artık ülkemiz içinde eylem yapamaz hale getirdik. Sınırlarımızdan sızmaları ve kaçışları büyük ölçüde engelledik. Irak’ta terörle mücadelemize destek veren merkezi hükümet ve bölgesel yönetime teşekkür ediyoruz.

SURİYE MESAJI

Suriye’nin bir kısmında yer tutmak isteyen terör örgütünün başını da ezeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

HDP’YE KANDİL TEPKİSİ

Yakında Kandil diye bir yer kalmayınca bu parti görünümlü terör örgütü payandasının da varlık sebebi ortadan kalkacaktır.

ENFLASYON VE GEÇİM SIKINTISI

Yakın zamanda salgın sürecinde yaptıklarımız ortadadır. Salgının sebep olan sıkıntılara kur dalgasını eklendiğinde milletimizin yanında yer aldık. Karadeniz’deki savaş ise yaşanan saldırıyı daha da derinleştirdi. Her yerde yükselen enflasyonun ve tedarikin yol açtığı sıkıntıları takip ediyoruz.

Bize düşen içinden geçtiğimiz imtihanın farkında olarak birliğimize ve beraberliğimize sarılmaktır. Biz işimize bakıyoruz. İnşası biten eserleri hizmete açıyoruz. Diğer alanlarda hazırlıkları tamamladığımız müjdeleri paylaşıyoruz.

Milletimiz için bir an olsun hizmetten, üretmekten, çalışmaktan geri durmuyoruz. Milletimizin yanında olmayı sürdürüyoruz. İmalat ve turizm sektörüne yönelik 150 milyar liralık destek paketini açıklamıştık.

‘TÜRKİYE’NİN YARINLARINI DA KURTARACAK ADIMLAR ATIYORUZ”

Türkiye’nin bugünündeki sıkıntıları çözmenin ötesinde yarınlarını da kurtaracak adımlar atıyoruz. Kur dalgası ekonomimizi etkilediğinde var gücümüzle milletimizin yanında yer aldık. Her kesime destek sağladık. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere her yerde yükselen enflasyonun yol açtığı sıkıntıların haberlerini takip ediyoruz.

BALIKESİR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ İSMAİL OK AK PARTİ’YE KATILDI

Bugün farklı bir adım daha atıyoruz, Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok kardeşimizi de ailemize katıyoruz.”

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.