Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk’ta! Yılın ilk yurt dışı ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın ilk yurt dışı ziyaretini Arnavutluk’a gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk’ta katıldığı Türkiye’nin yardımlarıyla yapılan deprem konutlarının teslim töreni öncesi örnek daireyi inceledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetlisi olarak resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Arnavutluk’un başkenti Tiran’da katıldığı törende konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta 2019’da meydana gelen deprem felaketinde evlerini kaybeden aileler için Türkiye tarafından inşa edilen konutların teslim törenindeki açıklamalarından öne çıkanlar;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutlukta... Yılın ilk yurt dışı ziyareti

Bu anlamlı tören vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Arnavutluk’un sevinci sevincimiz, sıkıntısı da bizim sıkıntımızdır. Sizlerin huzur ve esenliğini kendimizinkinden ayırt etmiyoruz. Aynı acıları daha önce pek çok kez yaşamış bir ülkenin insanları olarak yaşanan iki deprem bizi de üzmüştür.

Kardeşler kardeşlerinin imdadına zor zamanlarda yetişirler. Büyükelçiliğimiz, AFAD’ımız, TİKA’mız, Sağlık Bakanlığı’mız vasıtasıyla gereken tüm yardımları Arnavutluk’a ulaştırdık.

Depremden sonra bölgeye yardıma koşan ilk ülkenin Türkiye olması aramızdaki dayanışmanın en güçlü göstergesidir.

Toplam 522 konutu içeren ve yaklaşık 42 milyon euro’ya mâl olan bu evlere sizlere teslim ediyorum. Teslim ettiğimiz konutların Arnavutluk’a ve hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte Türkiye olarak bizde sel ve deprem felaketleri yaşasakta Arnavutluk’a ve size olan sözümü hayata geçirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutlukta... Yılın ilk yurt dışı ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutlukta... Yılın ilk yurt dışı ziyareti

 

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.