Son Dakika …

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, Merkez Bankası rezervleri tartışmasına değindi. ”Kaybolan bir şey yok” diyen Erdoğan, muhalefetten gelen eleştirilere ”Damat kadar taş düşsün başınıza” diyerek tepki gösterdi.

 

Ak Parti Grup Toplantısında Konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından önemli başlıklar;

Kıymetli yol arkadaşlarım sözlerimin hemen başında aziz milletimi ve sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle sizleri selamlıyorum. Miraç Gecesi ve mübarek 3 aylar vesilesiyle Rabbimden milletimize, tüm insanlığa huzur ve esenlik vermesini diliyorum.

Dün de hem kendi siyasi tarihimiz hem ülkemiz demokrasisi açısından önemli bir yıldönümüydü. AK Parti 4 Kasım 2002 yılındaki seçimlerinden yüzde 34 oy oranı ve 363 milletvekili ile açık ara birinci parti çıkıp iktidara gelmiştir.

Akkuyu 4 bin 800 megavatlık elektrik üretecektir. Burası Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu tek başına karşılayacak elektriği üretecektir. Ey Bay Kemal senin yanındaki çantacılar bunları bilmez. Bunlara biraz kafa yorun da sizi adam sansınlar.

Bu temel atma töreninin de şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye 3 sondaj gemisini 450 milyon dolara mal etmiştir. Sıfırdan inşa etsek 2 milyar 400 milyon dolar ödememiz gerekecekti. Ya bay Kemal, bunun adı finans yönetimidir. Ben tekrar Sayın Berat Albayrak ve Fatih Dönmez’e teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir