Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 8 Ekim 2021 güncel altın kuru fiyatları

Altının gram fiyatı 507 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 831 lira, Cumhuriyet altını 3.397 liradan satılıyor. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 8 Ekim 2021 güncel altın  fiyatları…

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 507 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın yüzde 0,44 altında 501 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 507 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 826 lira, Cumhuriyet altını da 3.397 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın hemen üzerinde 1.774 dolardan alıcı buluyor.

ABD’DE TARIM DIŞI İSTİHDAM BEKLENTİYİ KARŞILAMADI

Küresel piyasaların bugün yakından izlediği veri en önemli olan ABD’de tarım dışı istihdam beklentilerin çok altında kaldı. ABD Çalışma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, geçen ay tarım dışı istihdam 194 bin olarak açıklandı. Ekonomistlerin beklentisi istihdamın 500 bin geleceği yönündeydi.

Ülkede işsizlik oranı da eylülde yüzde 4,8 olarak kaydedildi.
Uzmanlar, ABD’de borç limiti krizinin çözülmesi ve emtia fiyatlarının kısmen de olsa sakinleşmesiyle küresel piyasalarda risk algısının azaldığını belirterek, altının ons fiyatındaki yatay seyre karşın dolar kurundaki yükselişin yurt içinde altın fiyatlarında artışa sebep olduğunu kaydetti.

 

– Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.