Bolu Dağı Tüneli’nde zincirleme kaza, İstanbul yolu trafiğe kapandı

Bolu Dağı Tüneli’nde zincirleme kaza meydana geldi. Gelen son dakika haberine göre; birçok TIR, kamyon, otobüs ve şahsi araç birbirine girdi. Anadolu Otoyolu’nun İstanbul istikametine trafiğe kapatıldı. Çok sayıda kişi araçlarından tahliye edildi. Tahliye edilen kişiler hastanelere sevk ediliyor.

Anadolu Otoyolunun İstanbul istikameti Bolu Dağı Tüneli içinde yolcu otobüsleri, TIR ve otomobillerin karıştığı zincirleme Trafik kazası meydana geldi.

Çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. İstanbul istikametine giden araçlar Abant gişelerinden D-100 yoluna yönlendirildi.

Ekiplerin çalışmaları sürüyor.

Son Dakika: Bolu Dağı Tüneli'nde zincirleme kaza! İstanbul yönüne ulaşım durdu

BOLU VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA: 18 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit yaptığı açıklamada, “Kazayı az önce haber aldık. Tüm ekipler harekete geçti. İlk aldığımız bilgiye göre yaralamalı bir kaza olduğu söyleniyor umarım ölümlü değildir. Umarım böyle kalır. Ara ara kar yağışı devam ediyor. Normal şartlarda yollarımız açık. Mecbur kalmadıkça yola çıkmayalım. Tünel çevresinde özel ekiplerimiz var, anında müdahale ediliyor. Zincirleme olduğu için başka ekipler de gönderdik. Ben de olay yerine gidiyorum. Daha net bilgileri birazdan alacağız.” dedi.

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

– DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir