Beylikdüzü’nde TIR parkında yangın: 4 TIR kullanılamaz hale geldi

Beylikdüzü’nde bulunan bir TIR parkında paletlerden başlayan yangın park halindeki TIR’lara sıçradı. Alev alev yanan 4 TIR kullanılamaz hale gelirken alevlerin sıçradığı 4 TIR’da maddi hasar oluştu. Yangın itfaiye ekipleri tarafından uzun uğraşlar sonucu söndürülürken TIR’ların içinde kimsenin olmaması facianın önüne geçti.

Yangın, Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi Liman Yolu Caddesi üzerinde bulunan bir TIR parkında saat 03.30 sıralarında çıktı. İddiaya göre, TIR parkının içinde istifli halde bulunan tahta paletlerde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangından sıçrayan alevler park halindeki TIR’lara sirayet etti. TIR’lar alev topuna dönerken yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı. TIR’ların içinde kimsenin olmaması ise facianın önüne geçti.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahaleye başlarken polis ekipleri herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çevrede güvenlik önlemi aldı.

4 TIR KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucunda güçlükle söndürüldü. Yangında alevlere teslim olan 4 TIR kullanılamaz hale gelirken 4 TIR’da da maddi hasar oluştu. Alevlerin yükseldiği TIR parkında ölen ya da yaralanan olmazken, yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

Yangın mahalline yakın olduğunu belirten Mustafa Altun, “Aracın içinde oturuyordum. Yangın mahalline 2 araç yakınım. Alev gibi bir şey gördük, hissettik. Şey olarak ışık olarak. İndiğimizde yangın çıkmıştı. Ama neden çıktı, nasıl çıktı bilmiyorum” dedi. 

“SADECE 3 ARACI KURTARABİLDİM”

3 tane aracı kurtardığını belirten Altun, “ Sadece 3 tane aracı kurtarabildim. Birini bıraktım diğerine koştum. Bir aracı daha kurtarabilseydim, 2 tane daha kurtarma şansım vardı. Ama beceremedik o kadarını. Anahtarını bulamadık. Benim araca da bir kısım sıçradı ama ben kurtardım. Çok şükür. Şu anda 3 tane tamamen yanan var 2 tane de kısmen yanan var. 2 tane de birisi kısmen 3 tanesi de aleve maruz kalmadan kurtardık” diye ifade etti.

“YANGIN ÇIKTIĞI YERDE YATAN ARKADAŞ VARDI”

Yangının başladığı noktada buluna konteyner da 1 kişinin yattığını belirten Altun, “2 arkadaş daha vardı. Onlarda yıkamanın hortumu ile müdahaleye uğraşıyorlardı. Konteyner da yangın çıktığı yerde yatan bir arkadaş vardı. Onu da dışarı aldık. Şükür can kaybımız yok” şeklinde konuştu.

-İHA Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir