Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü kim olacak?

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın istifasının ardından teknik direktörlük koltuğu boşta kaldı. Boşta kalan koltuğa kimin oturacağı ise tam bir merak konusu.

Sergen Yalçın ile yollarını ayıran Beşiktaş’ta yeni teknik direktör çalışmaları başladı. Yalçın’ın ardından takımın başına geçici olarak altyapı hocası Önder Karaveli geçecek. Şimdi gözler yeni teknik direktörün kim olacağı sorusuna döndü.

BEŞİKTAŞ’TAN SERGEN YALÇIN AÇIKLAMASI

Beşiktaş Kulübü de yaptığı resmi açıklama ile Sergen Yalçın’ın ayrılığını duyurdu. Kulübün sitesinden yapılan açıklamada, “29 Ocak 2020 tarihinden bu güne Profesyonel Futbol Takımımızın teknik direktörlüğü görevini yapan, Sayın Sergen Yalçın ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Görev süresince Profesyonel Futbol Takımımızla Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşayan hocamız Sergen Yalçın ‘a çalışmalarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz” açıklamalarında bulunuldu.

YÖNETİCİLER NE DEDİ?

Sergen Yalçın’ın ayrılışından sonra Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde açıklamalar yapan Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ yeni teknik direktör adaylarıyla ilgili gelen bir soruya, “Hoca anlamında bir B planımız yoktu ama bugün itibarıyla bu noktada çalışmalara başladık. İnşallah iyi bir hoca ile anlaşacağız. Kısa bir süre içinde hocayı kulübümüze katarız.” yanıtını verdi.

Kocadağ, “Şenol Güneş ismi sosyal medyada yazılıyor. Başka isimler de var. Bu konuda neler söylemek istersiniz?” sorusunu ise “Şu an isim noktasında konuşmak doğru değil. Çünkü çok değerli boşta olan hocalar var. Başkanımızla, profesyonellerimizle bize sunacakları liste üzerinden değerlendirme yapacağız. Hepsi çok değerli isimler, şu an için inanın hiçbir isim üzerinde düşünme fırsatımız olmadı. Tabii ki bu kulübü idare etmek için buradayız, üzerimize düşeni, gerekli görüşmeleri yapacağız. Şu an için herhangi bir isim yok. Çünkü önümüze hangi seçenekler gelecek, kimler müsait, kim bizim istediğimize cevap verecek hoca olacak, proje anlamında kim bize yatkın olacak bunlara bakacağız.” şeklinde yanıtladı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.