Bakan Koca: Günlük vaka sayısı 3 bini geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, binin altına düşen günlük koronavirüs vaka sayısının 4 binlere doğru tırmandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarında bir süredir artış gözlemlendiğini açıkladı. Koca, “Vakalar artıyor. Günlük vaka sayısı üç bini geçti. Daha önce günlük sayı binin altına düşmüştü. Şimdi 4 bine doğru gidiyor. Ama öbür yandan hastane yükünde henüz bir artış gözlemlemiyoruz. Grip benzeri bir tablo ile karşı karşıyayız” dedi.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, BioNTech’in kurucu ortaklarından Uğur Şahin’in, ‘Yeni dalga kapıda, sonbaharda yeniden maske takmaya başlayabiliriz’ açıklaması da soruldu. Koca açıklamayı, ‘Ben vatandaşı tedirginliğe sevk edecek bir tablo beklemiyorum’ sözleriyle değerlendirdi.

Koca, ‘Vaka sayısı artabilir ama virüsün mutasyonla birlikte hasta yapma gücü azaldı’ dedi. Koca, risk gurubundakilere kişisel tedbirlere uymaları ve hatırlatma dozlarını yaptırmaları tavsiyesinde de bulundu.

HASTANE YÜKÜNDE ARTIŞ YOK 

Ancak hastane yükünde henüz bir artış gözlemlenmediğini söyledi.

Bakan Koca’ya, Biontech aşısını bulan Profesör Doktor Uğur Şahin’in “Yeni dalga kapıda, sonbaharda yeniden maske takmaya başlayabiliriz” sözleri de soruldu.

Koca o açıklamayı, “Ben vatandaşı tedirginliğe sevk edecek bir tablo beklemiyorum” sözleriyle değerlendirdi.

“Vaka sayısı artabilir ama virüsün mutasyonla birlikte hasta yapma gücü azaldı” dedi.
Koca, risk gurubundakilere kişisel tedbirlere uymaları ve hatırlatma dozlarını yaptırmaları tavsiyesinde de bulundu.

 

BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.