Bakan Dönmez açıkladı! Isparta’da faturaların tahsilatı bir ay ertelendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Isparta’daki elektrik kesintileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, “13 ilden buraya bakım- onarım ekibi intikal etti. Isparta ilindeki faturaların tahsilatında 1 ay süreyle erteliyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü mağduriyetinin giderilmesi için önlemleri aldık. Telafi çalışmalarına başlayacağız.” dedi.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Isparta’da fatura tahsilatlarının bir ay süreyle ertelendiğini belirten Bakan Dönmez şu ifadeleri kullandı:

“Isparta il merkezi ve ilçe merkezlerindeki tüm şebekelerimizi enerjilendirdiğimizi söylemiştik. Şu anda sadece 7 köyümüzde bir sıkıntı söz konusu orada da çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

13 ilden buraya bakım onarım ekibi intikal ettirdik. Şu anda 653 çalışan teknik personelimiz var. Sahada bu mücadeleyi sürdüren personel sayımız binin üzerinde.

“TAHSİLATLAR 1 AY SÜREYLE ERTELENDİ”

Ekiplerimiz canını dişine takarak bu mücadeleyi sürdürdüler. Buradan bir hususu tekrar sizlerle paylaşmak istiyorum 3 Şubat tarihinden itibaren vatandaşlarımızın elektrik faturaları okunmadı. Faturaların tahsilatı da 1 ay süre ile erteliyoruz.

“DEVLETİMİZ VATANDAŞIMIZ İLE BİRLİKTE OMUZ OMUZA ÇALIŞTI”

En kısa süre içerisinde burada telafi çalışmalarımıza başlayacağız. Bazı sosyal medyada, gazete ve TV’lerde çıkan haber ve yorumları da gördük. Kendi saflarını sıklaştırmaya çalışanlar ucuz siyaset yaptılar. Biz gerçekleri paylaştık. Devletimiz olayın ilk gününden itibaren yörede vatandaşımız ile birlikte omuz omuza çalıştı.

Bütün bu yaşananlara rağmen Isparta halkının bize vermiş olduğu hoşgörü ve desteğe teşekkür etmek istiyorum. Bu vesile ile günlerdir sahada çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız süreci yakinen takip etti. Desteklerinden dolayı kendilerine şükranlarımı iletiyorum. Allah beterinden korusun diyorum. Sağ olun var olun. Büyük geçmiş olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.