Devlet Bahçeli yeniden MHP Genel Başkanı seçildi.

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda tek aday olan Devlet Bahçeli, 1277 oyla yeniden genel başkan seçildi. Kurultayda konuşan MHP lideri Bahçeli, ”Bölücü milletvekillerinin TBMM’ye gelen fezlekelerinin ‘önüne arkasına bakalım’ demek siyaset değildir. Fezlekelerin önünde hukuk, arkasında adalet vardır” ifadelerini kullandı. ”Türkiye rotasından çıkmayacak” dedi.

Resim

MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda yapıldı.

Genel başkan ve parti organlarının seçileceği MHP kurultayında 1321 delege oy kullanıldı ve tek aday olan Bahçeli, 1277 oyla yeniden genel başkan seçildi.

Bahçeli, ”Bölücü milletvekillerinin TBMM’ye gelen fezlekelerinin ‘önüne arkasına bakalım’ demek siyaset değildir. Fezlekelerin önünde hukuk, arkasında adalet vardır” ifadelerini kullandı. ”Türkiye rotasından çıkmayacak” diyen Bahçeli, erken seçim olmayacağını ve seçimlerin 2023 yılında yapılacağını da yineledi. HDP’ye açılan kapatma davasını da bahseden MHP lideri Bahçeli, ”Bir daha açılmamak üzere kapatılmalı” diye konuştu.

Kurultay  için sabah saatlerinden itibaren delegeler ve davetliler salonu doldurmaya başladı. Delegeler ve basın mensuplarının salona girişinde corona virüs önlemleri kapsamında kart ve HES kodu kontrolleri yapıldı. Salon çevresinde de polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

yarenhaber.net, Anadolu Ajansı, DHA

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir