2022’de Google’da en çok arananlar: Türkiye ve dünyada trendler

Dünyanın en büyük arama motoru Google 2022’nin en çok aranan kelimeleri listesini paylaştı. Günde 9 milyardan fazla aramanın yapıldığı platformda en çok merak edilenlerin listesi…

 

Dünya genelinde en çok sorgu yapılan kelime Wordle oldu. Beş harfli kelime bulma oyunu Wordle oyununun Türkçesi de çıktı.

Wordle 2022’ye damgasını vuran oyunlar arasına girdi.

Haberler tarafında ise en çok Ukrayna sorgusu yapıldı. Rusya’nın başlattığı savaşın ardından tüm dünyanın gündemi Ukrayna oldu.

Amber Heard’la mahkemesi gündemi uzun bir süre işgal eden Johnny Depp en çok aranan isim oldu.

Oscar’da Chris Rock’a tokat atan Will Smith ikinci sıraya yerleşti.

Oyuncular sıralaması da isimler sıralamasıyla hemen hemen aynı oldu.

En çok merak edilen sporcu ise ünlü tenisçi Novak Djokovic oldu. Covid-19 aşısı yaptırmayan Djokovic başarılarıyla olduğu kadar skandallarıyla da merak konusu oldu.

2022'de Google'da en çok arananlar: Türkiye ve dünyada trendler - 2

Thor serisinin son filmi Love and Thunder en çok merak edilen film olurken gişe rekorları kıran Top Gun: Maverick filmi de ikinci sıraya yerleşti.

Ölümler konusunda ise uzun bir süre İngiltere’yi yöneten Kraliçe 2. Elizabeth’in ölümü en çok ilgi gören olay oldu. Yemek tarifleri olarak dünya lezzetleri kendine yer buldu. Hint yemeği Paneer Pasanda en çok merak edilen tarif olurken tuzlu kurabiye ise üçüncü sırada yer aldı.

Euphoria ise en çok merak edilen TV programı oldu.

2022'de Google'da en çok arananlar: Türkiye ve dünyada trendler - 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir