1074 Çankırıspor Ilgaz’da yeni sezon hazırlıklarına başladı

9 Ekim Cumartesi günü saat 11:00’da Ilgaz Otel’de Kulüp Başkanı Barbaros ÖZDEMİR, teknik heyet ve futbolcuların katılımıyla kahvaltı programı ve basın toplantısı düzenlendi.

1074 Çankırıspor 08 Ekim 2021 Cuma günü sezonu açtı. Futbol takımı, Ilgaz Kadınçayırın’da bulunan Ilgaz Otel’de kampa girdi.

09 Ekim Cumartesi günü saat 11:00 de Ilgaz Otel’de Kulüp Başkanı Barbaros ÖZDEMİR ile teknik heyet ve futbolcuların katılımıyla kahvaltı programı ve basın toplantısı düzenlendi.

1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Barbaros Özdemir, ”Yeni sezona Bismillah dediğimiz yerdeyiz. Çalışmalara başlamak için 2 aydır büyük çaba sarf ettik. Her kulüpte olduğu gibi bizde de bir takım sıkıntılar sorunlar oldu ama yavaş yavaş hepsini aşıyoruz. Biz buraya girdiğimiz gün şansımız yaver gitti kapılar yavaş yaş açılıyor. Bize Ilgaz’da oteli açan Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can abimizden Allah razı olsun. Bu sene Erol hocamız bizimle olacak. Bu sezon genç ve dinamik kadro ile sahalardayız. Çankırı’nın adının geçtiği her konu iddialıdır.” ifadelerini kullandı.

2021/10/1633797952_dscf6799.jpg

Takımın yeni sezon teknik direktörü Erol Çağlın, ”Genç ve dinamik bir kadro kurmaya çalıştık ve çalışmalarımız yönetimimizle son hız devam ediyor. Çankırı bir üst ligleri görmüş bir takım. 3. ve 2. Ligleri görmüş ve 1. Ligin kapısından dönmüş bir takım. Sahayı geldiğimde çok beğendim. Seyirci ile de çok güzel bir şekil alacağını düşünüyorum. Sizlerin de desteği bizim için çok önemli.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde Akademisyen olan Mehmet Söyler’de bu sene teknik ekip içerisinde yer alan isimlerden oldu. Mehmet Söyler, ”13 yıldır Çankırı’dayım ve futboldan gelme bir kökenim var. Burada 2. Ligde oynandığı dönemleri biliyorum. İnşallah kazasız belasız bir sezon olmasını istiyorum.” diyerek çalışmaların başladığını belirtti.

Takımın içerisinde önemli görevler üstlenen Kulübün Futbol Sorumlusu Atıf Koç’ta, ”2021-2022 sezonu bizim için zor başladı. Halada zorluklarını çekiyoruz. Çankırı gibi bir ilde hiç bir kurum kuruluş desteği almadan kendi çapında kendi yağında kavrulan bir ekiptik. Acaba bizi birileri görür mü diye yola çıktık. 2021 yılı başı itibariyle Barbaros Başkan bizi gördü. Fakat görmemiş olsaydı takım çok daha zor durumda olabilirdi.

Kuracağımız takım genç ve kalite olmalıydı belki bu sene değil bir sonra ki sezon için uğraşmaya başladık. Bütün ekibimizle fedakarlıkta bulunduk. Çankırı maalesef zor bir şehir. Çankırılı oyuncularımızla tek tek görüştük. Ali Yakup ile tekrar anlaştık. Toplantımıza katılan Burak arkadaşımızda daha önce yine formamızı giyen bir oyuncumuz.  Bu ekibin tamamı oldukça tecrübeli ve geniş bir ekip. Çankırı’nın en büyük markası hiç kimse kusura bakmasın 1074 Çankırıspor. Sosyal medyada ilk 3’te biz varız. Sakaryaspor’u elediğimiz maç. Bize destek olunmasını istiyoruz. Alt yapımızda 150’ye yakın çocuğumuz var. Kendi alt yapımıza önem veriyoruz.” ifadelerini kullanarak takımın desteklenmesini ve basının da bu konuda elinden geleni yapmasını istedi.

Geçen sezon Futbol Federasyonun yayınladığı takvime rağmen en son çalışmaları bırakan takım olduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Barbaros Özdemir, ”Lige katılmak için elimizden geleni yaptık. Kulüp için harcanılan paralara özen gösterdik. Bunun bir vebal olduğunu düşündük her zaman. Bize gelen destek ve bağışları harcama yaparken çok dikkatli olduk. Tesisleşememe gibi bir sorunumuz var. Bu sadece bizim değil Çankırı’nın genel bir sorunu. Son iki ay içerisinde enerjimizin çok düştüğü, hatta vazgeçme noktasına kadar gelsekte durmadık.

Tesisleşme sorunlarını da aşacağımıza inanıyorum. İnşallah başarılı bir takım olacağımıza inanıyorum. Türkiye geneli ve yurt dışı da katarsak çok ciddi bir Çankırılı potansiyeli var. Birlik ve beraber olursak güçlü oluruz. Bir kulüpte yönetici ne yaparsa yapsın STK, kamu ve idareciler destek olmazsa maalesef olmaz. İnatçı değil azimliyiz. Sizin bizi lanse etmeniz çok önemli olacak.” sözleri ile herkesin takıma destek olması gerektiğini belirtti.

Toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan takım yöneticileri sıkıntıların bir an önce çözüleceğini ve çok daha güçlü bir şekilde mücadele edeceklerini anlattılar. Basın toplantısından sonra takım antrenman gerçekleştirdi.

Takımımız teknik sorumlusu olarak Erol Çağlın hoca ile anlaşmış bulunmaktadır. Yardımcılıklarını Ali Kıbıç, Kaleci Antrenörlüğünü ise Güven Kaplan yapacaklar.

Bir bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, ayakta duran insanlar ve çim görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, ayakta duran insanlar ve çim görseli olabilir

2021/10/1633800734_whatsapp_image_2021-10-09_at_20.20.27.jpeg

 

– UTKU ÖZDEMİR / YAREN HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir